Back to All Events

Häbi läbi Draakoni väravate- Open Floor tõetuba


"Häbi, häbi, püksis käbi" on eesti keeles üks rahvapärane väljend, mis on tuntud kui hüüatus või pilge, sageli kasutatakse seda laste mängudes. See võib kõlada kas naljana või häbistamisena sõltuvalt olukorrast, ütlejast ja vastuvõtjast.

Tõlgendus toob nähtavale, kui mitmekesised me inimestena oleme. Reaktsioon võimaldab näha nii valusse kukkumisi, kui ka valu ületamisi. Häbi on tavaliselt suur ja tohutult energiakulukas saladus. Tugev emotsioon, mis on seotud enesehinnangu ja sotsiaalse normiga.

• Häbi võib tekkida siis, kui inimene tunneb, et tema käitumine või tegu ei vasta ühiskonna või ta enda kehtestatud standarditele. Samuti on see seotud hirmuga teiste negatiivse hinnangu või hukkamõistu ees ja tundub mõttekas see alla suruda. Saladusena hoidmine tekitab pideva illusoorse tunde, et seda pole olemas.

• Häbi mõjutab peale emotsionaalse kurnatuse ka füüsilist heaolu. Kulub palju energiat, et hoida oma emotsioone kontrolli all, et säilitada teatud mainet. Igatsus olla osa "gängist "ennast maha surudes, sest ebakindel osa on nii hirmul üksi jäämise ees. See põhjustab stressi, ärevust ja üsna sageli on see nähtamatu.
Endast vastust otsides avastame, et üsna sageli on häbi lihtsalt häbi enda pärast ja selle tunnistamine võib vallandada avatuse ja sallivuse väljendamise suhtes. Kuidas?

Tõetoas on võimalus
~ kogeda tundeid ja märgata mustreid, mis toovad häbi välja tavalistes igapäevastes olukordades? Jagades midagi ja sealjuures häbi kogedes on tardumine kiirelt platsis. Kuidas selles olukorras jääda kaastundlikult ja hinnanguvabalt kohale tunnistama seda, mida see emotsioon teeb ja kuidas kehas tundub ja liigub?

~liikuda ja väljenduda keskkonnas, kus inimesed tunnevad end vabalt(filterdamata) ja jagada oma tundeid ja mõtteid, hukkamõistu kartmata . Selline ruum võib aidata sul läbida häbist tingitud isolatsiooni.

~Häbi mõjutab nii füüsilist, kui vaimset heaolu. Terve kehaga mõistmine vähendab hirmu ja eelarvamusi ja õpetab, kuidas olla avatud ja aus oma tunnete suhtes ja nendega liikuda.

~Avameelne jagamisering avab surveta ja võimaldab seostel pinnale tõusta. Kaaslaste teadlik tugi võib aidata sul tunnistada häbi ja sellest tuleneva väljakutsega. Keskkond, kus inimesed saavad avameelselt rääkida oma tunnetest ja kogemustest. julgustab avanemist surveta.

Märgates halvustavat või alandavat suhtumist saame hakata teadlikult valima. Iga Inimese kogemus on unikaalne, see väljendub tema olekus.

Mida teeme:
Kirjutame
Tantsime
Jagame
Maandume tõe olekusse

Eeldusi pole, häbi on kõigile tuttav, tants ja kirjutamine sünnib kehast.
Tunne kehaga kutse ära ja registreeri :
https://forms.gle/4wN62WXJDbp8YtWA6

Päev sisaldab kahte omavahel seotud 3tunnist sessiooni, kus kirjutame, mõtiskleme, jagame oma mõtteid häbist ja liigutame neid läbi keha tantsuliselt.
Draakoni väravad on transformatsiooni konstellatsioon
"Open Floori" vabastava teadliku tantsumeditatsiooni meetodi tööriistakastist.

Eeva Kallis
olen "OF" ja kohaloleku praktik ja juhendaja.
https://www.eevakallis.com/minust

Minu kavatsus on näha elu selgemini, kuulata ja jagada hetkes üles kerkivas tões.
Minu häbi olla mina on mulle õpetanud, et see tunne kapseldab mind ja ei võimalda sageli valida seda, mida ma üle kõige armastan. Olla kogukonna liige, väljendades oma pära!


Previous
Previous
January 9

Yin Jooga Zoomis

Next
Next
January 15

Vabastav tants-Avatud põrandal